آموزشگاه رانندگی

دسته: کارآفرینی | تعداد دیدگاه: 0 | تعداد بازدید: 483

مشخصات فایل : یک فایل ورد (تعداد صفحات : 13)

طرح توجيه فنی، مالی و اقتصادی آموزشگاه رانندگی با ظرفيت پذيرش 1600 هنرآموز در سال

 مقدمــه :

افزايش جمعيت، رشد شهر نشينی و تمايل به مهاجرت به شهرها موجب رشد بی رويه شهرها شده است و به تبع آن مسافت مسافرت های درون‌شهری شهروندان افزايش يافته و آنان را ناگزير به استفاده از وسايل نقليه موتوری نموده است. از ديگر سو، فرسودگی ناوگان محدود حمل و نقل عمومی موجب عدم تمايل افراد به استفاده از اين گونه وسايل شده و موجبات استفاده وسيع تر از وسايل نقليه شخصی را فراهم می آورد.

 از طرف ديگر، با توجه به عدم وجود فرهنگ صحيح ترافيك در سطح كلانشهرها و رعايت نشدن آيين نامه رانندگی كه ناشی از ناكافی بودن آموزش عملي رانندگی پيش از صدور گواهينامه است، شاهد اتلاف وقت شهروندان در ساعات پرازدحام رفت و آمد هستيم كه منجر به تحميل هزينه های بسيار سنگينی بر اقتصاد ملی می گردد.

 علاوه بر اين مطلب، رعايت نكردن اصول صحيح رانندگی، موجب شده است آمار تصادفات رانندگی ايران، بالاترين رتبه را در بين ملل جهان كسب كند. چنانكه مطابق آمار رسمی در سال 1380 بيش از هفده هزار نفر از هم ميهنانمان در تصادفات رانندگی جان باخته اند.

 مطالب فوق‌الذكر لزوم آموزش كامل و صحيح رانندگی برای متقاضيان دريافت گواهينامه رانندگی را آشكار می سازد. ضمن اينكه با توجه به تركيب جوان جمعيت كشور و تعداد زياد اين متقاضيان از يك سو و قوانين نوين اداره راهنمايی و رانندگی نيروی انتظامی مبنی بر آموزش اجباری رانندگی در آموزشگاه ها برای صدور گواهينامه توسط اين اداره و يا آموزشگاه های رانندگی از ديگر سو، بازده مناسب اقتصادی برای اين فعاليت متصور است. همچنين با عنايت به نرخ بيشتر دختران در دوره های آموزشی اين آموزشگاه ها ، اجرای چنين طرحی در قالب تعاونی های بانوان دارای مزيت بيشتری خواهد بود.

سرمايه گذاری مورد نياز طرح

الف – سرمايه ثابت

 1. مكان مورد نياز طرح
 2. تجهيزات فنی
 3. اثاثيه اداری
 4. وسايل نقليه
 5. هزينه های قبل از بهره برداری

 ب- سرمايه در گردش

 1. ملزومات اداری و آموزشی
 2. سوخت و انرژی
 3. حقوق و دستمزد
 4. هزينه استهلاك
 5. هزينه نگهداری و تعميرات

جدول هزينه های جاری طرح

سرمايه در گردش

جدول كل هزينه های طرح

 برآورد هزينه های عملياتی و غير عملياتی

 درآمد طــرح

پيش بينی مالی طرح

محاسبه دوره بازگشت سرمايه

محاسبه نقطه سر به سر

محاسبه كارمزد وام

جدول بازپرداخت اصل و كارمزد تسهيلات

نقد و دیدگاه کاربران


نام :
*
ایمیل : (پنهان)
*
متن پیام :
*
-
ذکر مطلبی از این سایت با اجازه مدیر سایت بلامانع است. © 1400 - 1395
 • طراحی و برنامه نویسی وب پدیده