آموزشگاه زبان‌های خارجی

دسته: کارآفرینی | تعداد دیدگاه: 0 | تعداد بازدید: 534

مشخصات فایل : یک فایل ورد (تعداد صفحات : 12)

طرح توجيه فنی، مالی و اقتصادی آموزشگاه زبان‌های خارجی با ظرفيت1872 دانش‌آموز در سال

   مقدمــه :

رشد روزافزون سطح تحصيلات افراد جامعه، باعث افزايش ميزان استفاده از منابع مختلف علمی است. از ديگر سو ، حجم اين منابع به حدی است كه نه تنها ترجمه و انتشار تمام آنها عملی نيست، بلكه حتی در صورت ترجمه شدن اين مطالب، مدت زماني كه صرف ترجمه مطلب می شود ، باعث از دست رفتن تازگی آن مطلب می گردد. به همين دليل آشنايی با زبان های خارجی، سهم بسزايی در سهولت استفاده از منابع علمی، اعم از كتب و نشريات تخصصی و همچنين اينترنت دارد. ضمن اينكه تسلط به زبان های خارجی موجب استفاده سهل تر از نرم افزارهای عمومی و تخصصی رايانه ای را نيز فراهم می آورد.

نكته ديگری كه اهميت يادگيری زبان های خارجی را دو چندان می كند ، يكپارچگی اقتصادی جهان است كه موجب افزايش حجم مكاتبات خارجی بازرگانی و سفرهای تجاری خارجی است. بديهی است تسلط به زبان مورد استفاده در مذاكرات تجاری می تواند از بروز خطاهای سهوی پيشگيری نمايد.

همچنين عدم تناسب آموزش زبان های خارجی در سيستم آموزش رسمی كشور با نيازهای افراد در محيط اجتماعی، ميل به شركت در كلاس های آزاد را كه آموزش كاربردی تری ارائه می كنند افزايش می دهد.

و در نهايت، يادگيری هر زبان جديد، آغاز يك زندگی تازه است. » اين جمله به تنهايی اهميت يادگيری زبان های خارجی را بيان می كند.

اجرای اين طرح ضمن اينكه پاسخی به نياز اقشار مختلف جامعه براي يادگيری زبان های خارجی است، می تواند از بازدهی اقتصادی مناسبی نيز برخوردار بوده و همچنين زمينه ساز اشتغال نيروهای متخصص به خصوص در رشته زبان های خارجی گردد. علاوه بر آن با توجه به اين كه طرح های آموزشی می توانند برای آموزش پسران يا دختران اجرا شوند، در اجرای اين گونه طرح ها مي‌توان از نيروی كار بانوان تحصيل كرده نيز استفاده نمود.

سرمايه گذاری مورد نياز طرح

الف – سرمايه ثابت

  1. مكان مورد نياز طرح
  2. تجهيزات فنی
  3. اثاثيه اداری
  4. هزينه های قبل از بهره برداری

ب- سرمايه در گردش

  1. ملزومات اداری و آموزشی
  2. سوخت و انرژی
  3. حقوق و دستمزد
  4. هزينه استهلاك
  5. هزينه  نگهداری و تعميرات

جدول هزينه های جاری طرح

سرمايه در گردش

جدول كل هزينه های طرح

برآورد هزينه های عملياتی و غير عملياتی

درآمد طــرح

پيش‌بينی مالی طرح

محاسبه دوره بازگشت سرمايه

محاسبه نقطه سر به سر

محاسبه كارمزد وام

جدول بازپرداخت اصل و كارمزد تسهيلات

نقد و دیدگاه کاربران


نام :
*
ایمیل : (پنهان)
*
متن پیام :
*
-
ذکر مطلبی از این سایت با اجازه مدیر سایت بلامانع است. © 1400 - 1395
  • طراحی و برنامه نویسی وب پدیده