آموزشگاه علمی آزاد

دسته: کارآفرینی | تعداد دیدگاه: 0 | تعداد بازدید: 465

مشخصات فایل : یک فایل ورد (تعداد صفحات :13)

طرح توجيه فنی، مالی و اقتصادی آموزشگاه علمی آزاد

   مقدمــه :

رشد سريع جمعيت در دهه های 1350 و 60 موجب تغيير در ساختار جمعيتی كشور گشته است به گونه ای كه جمعيت ايران تبديل به جوان ترين جمعيت در ميان ملل جهان شده است. در عين حال اين موضوع موجب بروز برخی مشكلات در ساختار اجتماعی مانند رشد بی رويه متقاضيان كار از سويی و جذب سهم عمده‌ای از بودجه كشور به امور جاری نظير تامين بهداشت و آموزش همگانی از ديگر سو شده است كه اين انر نيز به نوبه خود سبب افت در روند رو به رشد زير ساخت های عمرانی و صنعتی و به تبع آن افزايش نرخ بيكاری شده است.

از ديگر سو خيل جمعيت جويای كار به منظور مقابله با معضل بيكاری، روی به مدرك گرايی آورده و تنها راه اشتغال مناسب را در ادامه تحصيل و راهيابی به مراكز آموزش عالی يافته اند. در اين رهگذر ، آزمون ورودي دانشگاه های كشور اهميتی فزاينده يافته است ، به نحوی كه حساسيت زياده از حد دانش‌آموزان و خانواده ها به اين مساله موجب شده است عده زيادی افراد فاقد تخصص های مرتبط ، گام به وادی آموزش دروس براي داوطلبان آزمون سراسری نهند و در اين ميان به كسب منافع خود بپردازند.

با اين اوصاف ، آموزشگاه های آزاد علمی مي‌توانند ضمن استفاده از نيروهای تحصيل كرده و دارای صلاحيت، علاوه بر پاسخگويی به نيازهای آموزشی داوطلبان ، سهمی در اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهی داشته و بازده مناسبی نيز از اين فعاليت اقتصادی – فرهنگی ببرند. ضمن اينكه با افزايش نسبت دختران در ميان داوطلبان ورود به دانشگاه ها به بيش ازنيمی از كل داوطلبان، احداث آموزشگاه های آزاد علمی دخترانه در قالب تعاونی های بانوان دارای توجيه مناسب اقتصادی خواهد بود.

سرمايه گذاری مورد نياز طرح

الف – سرمايه ثابت

  1. مكان مورد نياز طرح
  2. تجهيزات فنی
  3. اثاثيه اداری
  4. هزينه های قبل از بهره برداری

ب- سرمايه در گردش

  1. ملزومات اداری و آموزشی
  2. سوخت و انرژی
  3. حقوق و دستمزد
  4. هزينه استهلاك
  5. هزينه  نگهداری و تعميرات

جدول هزينه های جاری طرح

سرمايه در گردش

جدول كل هزينه های طرح

برآورد هزينه های عملياتی و غير عملياتی

 درآمد طــرح

پيش‌بينی مالي طرح

محاسبه دوره بازگشت سرمايه

محاسبه نقطه سر به سر

محاسبه كارمزد وام

جدول بازپرداخت اصل و كارمزد تسهيلات

نقد و دیدگاه کاربران


نام :
*
ایمیل : (پنهان)
*
متن پیام :
*
-
ذکر مطلبی از این سایت با اجازه مدیر سایت بلامانع است. © 1400 - 1395
  • طراحی و برنامه نویسی وب پدیده